הסרטים שלי...
קלולס:

."I'm not a prude, I'm just highly selective"על מה הסרט? Imdb, ויקיפדיה

הסרט מבוסס באופן חלקי על הספר "אמה" של ג'יין אוסטין. עלילת הסרט מתמקדת בשר הורוביץ, נערה עשירה ומפונקת מבוורלי הילס שעיסוקיה המרכזיים בחיים הם אופנה, בגדים, פופולריות. עם זאת, שר מצליחה לעזור, בדרכה, לאנשים הסובבים אותה כמו זוג מורים בודדים שהיא משדכת ביניהם או הנערה החדשה בבית הספר שהופכת לבת חסותה של שר. במהלך הסרט שר מגלה שאולי לכסף, יופי ופופולריות יש כוח עז בתיכון, אבל זה לא הופך את גיל ההתבגרות לחסר בעיות.

למי הוא מתאים? בנות. זה סרט בנות כל כך קלאסי שחשבו לשנות את השם שלו ל"קלולס: סרט בנות" (לא באמת).
סוגה: קומדיה רומנטית, סרט נעורים.
עובדות לא חשובות: מערכת היחסים בים שר ואחיה החורג ג'וש מבוססת על מערכת היחסים של סבתא של הבמאית והתסריטאית של הסרט עם אחיה החורג. אזהרת ספוילר!!!, האח החורג של הסבתא הוא סבא של הבמאית.
בזמן סצנת מסיבת הבריכה, במאית הסרט ביקשה משני ניצבים שלא הכירו זה או זו לגלם זוג שמתמזמז בבריכה. השניים הסכימו ואחרי הצילומים החלו לצאת. הם התאהבו והתחתנו.
"קלולס" הוא לא רק סרט אופנתי אלא סרט שקבע את האופנה של זמנו. בעקבות הסרט חצאיות הטוויד והמשבצות ביחד עם גרביים עד הברך ועוד טרנדים אופנתיים חזרו לאופנה. מעצבים רבים שאבו ממנו השראה ויצרו קולקציות שלמות בעקבות הסרט. מעצב האופנה אלכסנדר וונג החשיב אותו לסרט האהוב עליו ואיגי אזליה הוציאה קליפ לשירה Fancy שכולו מחווה אופנתית לקלולס.
ההמלצה שלי:

שחושבים על "קלולס" התמונה הראשונה שמתגנבת לראש היא שר עם אחד הבגדים האייקונים בעולם הקולנוע, חליפת המשבצות הצהובה עם חצאית המיני. גם אם לא ראיתם את הסרט בבגד האייקוני כנראה נתקלתם בעבר וזה לא מפתיע. שר היא אולי דמות פיקטיבית אבל יותר מהכול היא אייקון אופנה כך שאת הבגדים שלה או אלו שעוצבו בהשראתה כנראה ראיתם בעבר גם אם אתם לא חובבי אופנה. אז זו הסיבה הראשונה לראות את הסרט אבל ממש לא היחידה. "קלולס" הוא סרט נוער, סרט בנות כמעט מושלם שעובד על פי נוסחה ברורה של סרט נעורים, אופנה, חברות, סיפור אהבה, התפתחות אישית וקשיים שכל נערה יכולה להזדהות איתם. לרגעים הסרט מצחיק ומשעשע ולרגעים גורם לגלגול עיניים קל, כלפי הדמויות שר, ג'וש וטאי (בעיקר כלפי טאי). אם אתן אוהבות (או אוהבים) מייקאוברים אז זה הסרט בשבילכם, אבל גם אם לא אז תלמדו לאהוב אותם. אני מרגישה שנמנעתי מספוילרים מספיק אז... אזהרת ספוילר!!!. שר היא דמות משעשעת אבל למען האמת גם עצובה. היא אולי יודעת לעמוד על שלה (חשבתי על דוגמה אבל יש יותר מדיי) אבל היא משתנה בהתאם לבחור שאותו היא רוצה, מה שהופך אותה מרק ילדה עשירה ומפונקת לנערה אנושית עם בעיות של כל נערה "פשוטת עם". הסיפור שלה עם אחיה החורג (לשעבר) קצת מוזר אבל חמוד באותה מידה. ג'וש רואה בעצמו כאדם טוב וערכי והוא גם מוצג כאדם מוסרי ואכפתי. שר היא כזאת שעושה טוב למענה, היא משדכת בין המורים שלה בשביל הציון שלה וגם העזרה שלה לטאי לא חסרים מניעים אנוכיים. אך, שג'וש מעיר לה על כך היא מתחילה להשתנות, באמת שלטובה אבל גם כאן השינוי מגיע ממקום שלילי, היא רוצה למצוא חן בעיני ג'וש. אז גם השינוי החיובי שהיא עוברת קצת בעייתי ובו זמנית לגמרי מציאותי, בעיקר עבור נערה שרוצה שיאהבו אותה. למען האמת שר, התלמידה הלא כל כך מבריקה, העשירה, המפונקת, הפופולרית, שאכפת לה מה חושבים עליה היא כל נערה. כלומר, אין נערה אחת שתראה את הסרט ולא תזדהה בכלל עם דמותה של שר ולכן הסרט הצליח להישמר כבר עשרים שנה. לפני שאני אסיים את ההמלצה יש לי וידוי. "קלולס" הוא סרט בנות, זה ברור אבל הוא גם ללא ספק סרט קאלט, לכן התלבטתי איפה לשבץ אותו. לבסוף החלטתי לשבץ אותו תחת הקטגוריה של "ערב בנות" אבל אל תטעו הוא לגמרי קלאסיקה. טוב יאללה אז מתי קבענו לראות את הסרט?

החטיף המתאים: עזבו חטיפים, תכניסו משהו לתנור בשביל הרושם ולכו לעשות מייקאובר.