הסרטים שלי...
חומות של תקווה:

."That’s The Beauty Of Music. They Can’t Get That From You"על מה הסרט? Imdb, ויקיפדיה

גיבור העלילה, אנדי דופריין, בנקאי צעיר, מואשם ברצח של אשתו והמאהב שלה על לא עוול בחפיו. הוא נידון לשני מאסרי עולם ונזרק לכלא שם הוא חווה אלימות קשה, התעללויות, מכות ותלאות. לאט לאט אנדי יוצר קשרים עם האסירים האחרים בכלא ומפתח חברות איתנה עם אחד האסירים האחרים בכלא, רד (שמספר את הסיפור, עלילת הסרט). הדבר היחידי שמחזיק את אנדי שפוי היא התקווה שיום אחד יצליח לברוח מהכלא ויהיה חופשי.

למי הוא מתאים? לכולם. לא לילדים קטנים אבל בעיקרון לכל מי שאוהב סרטים זה סרט חובה.
סוגה: דרמה, פשע.
עובדות לא חשובות: למרות ש"חומות של תקווה" נחשב אחד הסרטים הכי טובים בכל הזמנים. הוא לא זכה באף אוסקר (הוא היה מועמד ל-7 אוסקרים) ואפילו בהתחלה הוא לא הצליח לכסות את מחיר העלות של הפקת הסרט.
אף על פי שכלא שואשנק נמצא במיין, אף דמות אחת לא מדברת במבטא ניו אינגלנד.
שיר האופרה שמנגן אנדי דופרז על הרמקולים הקולניים הוא "Canzonetta sull'aria" מתוך "נישואי פיגארו" של וולפגנג אמדאוס מוצרט. זה היה הרעיון של טים רובינס שאנדי יגביר את עוצמת הקול של נגן התקליטים בסצנה.
ההמלצה שלי:

תראו את הסרט, לא בכדי הוא אחד הסרטים הכי מומלצים שיש. "חומות של תקווה" הוא סרט מעורר השראה על תקווה ודבקות במטרה. הסרט מדבר על טבע האנוש, הוא מציב מראה אל מול החברה ושואל את השאלה מי הוא רע?. במרכז הסרט עומד אנדי דופריין, אדם חף מפשע שנשלח למאסר עולם על רצח אישתו והמאהב שלה. אנדי הוא אדם טוב והגון, חף מפשע שנשלח לכלא בגלל ראיות נסיבתיות וחייו מתפוררים. אני אוסיף עכשיו את אזהרת הספוילר!!! כדי שלא תכעסו עליי בהמשך. בכלא אנדי חווה אלימות קשה ומסתכל לרוע בעיניים. אבל מי הרע? לא רק האסירים בכלא אלא גם הסוהרים. אנדי, שהיה בנקאי לפני שנכלא, מתחיל לסדר לסוהרים את החשבונות וכאשר יש מישהו, אסיר אחר בכלא, שיכול להעיד על חפותו של אנדי, מנהל הכלא והסוהרים רוצחים אותו. אלו הם מגיני החוק, מי ששומרים על הסביבה מפני "הרעים". בכלא אנדי פוגש את רד, אסיר אחר בסרט, ומתפתחת ביניהם חברות איתנה. הסרט מלא בביקורות על החברה, על הסוהרים, על מערכת המשפט ששולחת חף מפשע לכלא, ששולחת עבריינים לשנים ארוכות בכלא ולא טורחת לשקם אותם ואז משחררת אותם לעולם חדש, בלי מסגרת ובלי עזרה. מעל הכל "חומות של תקווה" הוא סרט המוכיח את כוחה של תקווה, כי שיש תקווה גם במצבים הקשים ביותר, חסרי חירות וחופש תקווה יכולה להציל אותך.

החטיף המתאים: מה שאוכלים בכלא. או המבורגר, כי הוא נותן מלא תקווה.