הסרטים שלי...
הגרינץ':

."Stupid. Ugly. Out of date. This is ridiculous. If I can’t find something nice to wear I’m not going"על מה הסרט? Imdb, ויקיפדיה

הסרט מתרחש בעולם פנטזי, בו נפגשים הגרינץ', יצור ירוק ומריר וסידני בת הכפר Who- ויל, הנחושה להנחיל בגרינץ' המריר אושר ושמחת חיים לקראת חג המולד. הגרינץ' גזר על עצמו חיי גלות מחוץ לכפר, לבד וללא חברים (חוץ מכלבו, מקס). סידני מתאמצת לפייס את הגרינץ' ולשמח אותו. האם היא תצליח? בשביל לדעת את התשובה לכך, תראו את הסרט?

למי הוא מתאים? פוליטקלי קורקט הוא לא, אז למי שקצת רגיש בעניין הזה הייתי הולכת על סרט אחר. אבל לכל האחרים סרט נהדר לערב משפחה, רק אל תגידו שלא אזהרתי אותכם, חלק מהבדיחות בו לא מתאימות לכולם.
סוגה: קומדיה לכל המשפחה.
עובדות לא חשובות: ג'ים קארי ששיחק את הגרינץ' תיאר את חווית האיפור "כמו להיקבר חיי". זה היה עבורו כל כך בלתי נסבל שהוא לא רצה להמשיך בצילומים של הסרט. לכן במאי הסרט שכר את שירותיו של מומחה לעינויים שלימד את קארי שיטות הרגעה שמלמדים ב CIA.
במקור, מקס (הכלב של הגרינץ') לא היה אמור להיות כלב אמיתי, אלא כלב CGI.
הרבה מהשורות של הגרינץ' אולתרו על ידי קארי.
ההמלצה שלי:

הגרינץ' הוא סרט מצחיק מאוד (ולפעמים באופן שקצת פחות מתאים לכל הגילאים) ובו זמנית מרגש. אזהרת ספוילר!!! חלה מעכשיו. תחילה, הגרינץ', היצור הירוק והמוזר שחיי לבדו עם כלבו בלבד, היצור המריר והקר, שאת חג המולד שונא במיוחד מצטייר כסוג של מפלצת, הוא מרושע, לא נחמד במיוחד ובלי להעליב אבל המראה שלו לא עוזר לו במיוחד. ואז הוא פוגש את סידני, ילדה קטנה שלא מוכנה להאמין שהוא מפלצת, היא נחושה להנחיל בו את רוח החג. אך, על אף מאמציה הרבים הטראומה של הגרינץ' מילדותו הקשה וחלק מתושבי הכפר גורמים לגרינץ' להיות מריר עוד יותר. הוא מחליט לגנוב לכולם את החג, אם הוא לא מאושר אז אף אחד לא יהיה. וזהו. טוב נכון שאזהרתי מספוילרים אבל את הסוף אני אתן למי שיתעלם מאזהרותיי לגלות לבד. הגרינץ' הוא סרט מצחיק מאוד שמחמם את הלב וגורם לכל מי שצופה בו לחייך. את חג המולד אני אולי לא חוגגת אז לרוח החג הוא לא הכניס אותי אבל מי יודע אולי בקרוב יוציאו סרט המשך בשם "הגרינץ' שגנב את חנוכה" אבל עד אז תעשו לעצמכם טובה ותסתפקו בסרט המקורי.

החטיף המתאים: אל תשברו את הראש ופשוט תגנבו את הסופגניות של השכן ממול.