הסרטים שלי...
מלך האריות:

."Oh yes, the past can hurt. But from the way I see it, you can either run from it, or learn from it"על מה הסרט? Imdb, ויקיפדיה

הסרט מתחיל שלמופאסה, האריה האציל השולט בארץ התקווה שבאפריקה, ולזוגתו, סאראבי נולד בן, סימבה. סימבה עתיד לרשת את הממלכה לאחר מות אביו. כל החיות מגיעות להשתחוות לו (לסימבה) בעודו נישא בידי הקוף הזקן "ראפיקי". כולם מגיעים לטקס חוץ מדודו של סימבה סקאר, החומד את השלטון בממלכה וכורת ברית חשאית עם להקת הצבועים, שגורשה אל מעבר לגבול הממלכה, במטרה להפיל את מופאסה.

למי הוא מתאים? לכל גיל, למי שמחפש סרט לראות עם כל המשפחה כזה שגם המבוגרים וגם הילדים במשפחה יוכלו להינות ממנו.
סוגה: סרט הרפתקאות מוזיקלי, סרא אנימציה, סרט ילדים.
עובדות לא חשובות: ב19 ביולי, 2019 יצאה גרסת לייב אקשן ל"מלך האריות".
שמות הדמויות בסרט הם מהשפה הסוואהילית. למשל, סימבה זה אריה, מופאסה זה מלך, רפיקי זה חבר, נלה זה מתנה, סאראבי זה חיזיון וכו'.
פומבה היה הדמות הראשונה בסרטי דיסני שהפליץ.
ההמלצה שלי:

בשלוש מילים תראו את הסרט. "מלך האריות" זה אחד מסרטי האנימציה הטובים ביותר, עם שירים נחמדים, רגעי צחוק (טימון ופומבה אני מדברת עליכם), רגעי האהבה והרפתקה ורגעי בכי בלתי פוסק, אבל על זה אני אדבר בהמשך, אתם יודעים ספוילרים והכל. במרכז הסרט עומד דמותו של סימבה, האריה שרק רוצה להיות מלך ובדרך לומד כמה לקחים על החיים כמו מהי חברות, מהי המשמעות של להיות מלך ועל מי כדאי לא לסמוך. טוב אבל לפני אספר לכם יותר מדיי רוצו לראות את הסרט ובינתיים אני אעבור לחלק של הספוילרים בהמלצה אז אזהרת ספוילר!!! ואני מתחילה. למען האמת, בגלל סצנה אחת בסרט כמעט שמתי אותו בקטגוריה של ערב בכי, מי שראה את הסרט יודע על מה אני מדברת (וכולכם הוזהרתם שיהיו ספוילרים אז לא להתלונן אם לא ראיתם). הסצנה המדוברת היא המוות האכזרי של מופאסה, המלך, אביו של סימבה בידי אחיו, סקאר. כל שניה בסצנת המוות שלו מותחת, בראש עוברת המחשבה שזה סופו של המלך האהוב אבל היה מיד מתחלפת עם הידיעה שמדובר בסרט ילדים ועוד של דיסני אז לא יעשו לנו את זה נכון? טעות. סקאר מוביל את מופאסה למותו ודואג שסימבה יראה רק את הסוף, את המוות של גיבורו, אביו האהוב ויפספס את הדחיפה שהביאה לסוף המר. כך שלא יראה שמי שמעיף את המלך למותו הוא למעשה דודו, סקאר. סקאר נותן לסימבה, גור תמים וקטן שעדיין לא מבין לגמרי את דרכי העולם לקחת את האשמה במוות על עצמו ומעודד אותו לברוח ולא לחזור לממלכה. מופאסה, לפני הכל הוא אבא ושסימבה בצרה (בגלל סקאר) הוא הראשון לרוץ להצילו. מה שהופך את המוות שלו למוות גיבורים טראגי ואכזרי כזה שכל ילד והורה יחושו צמרמורת בכל הגוף בזמן הסצנה. וכמובן איך אפשר לשכוח את הרגע בו סימבה מבין שאביו מת, גופתו זרוקה על האדמה וסימבה הצעיר מנסה להעיר אותו ואחר כך מתחנן לעזרה חסרת תועלת. לבסוף הוא מבין שאבא שלו לא יחזור והוא נשכב מתחת לזרועו של אביו, כשמיכת מגן. טוב אני הולכת לנגב את הדמעות וחוזרת. טוב חזרתי ומזל שכמה סצנות לאחר הבכי הבלתי פוסק (שלי) והלב השבור (שלי) מגיעים טימון ופומבה, שלמען האמת כל מטרתם בסרט היא להצחיק. טימון ופומבה הם חברים טובים ש"מאמצים" את סימבה האריה הקטן ומלמדים אותו את פילוסופיית החיים שלהם "האקונה מטטה" כלומר, בלי דאגות. בקיצור הם קצת לא איתנו. קוראים עוד הרבה דברים, סקאר משתלט על הממלכה, נלה מוצאת את סימבה, בלדה רומנטית של אלטון ג'ון, סימבה חוזר להציל את הממלכה (זה סרט דיסני, סוף רע זה לא אפשרות). טוב קצת חפרתי אז אני הולכת להכין לי איזה צלחת חרקים, משוקולד, אל תדאגו אני לא טימון ופומבה. יאללה רצתי לראות את הסרט אז לא להפריע.

החטיף המתאים: חרקים, אבל מהסוג הטוב כמו שפומבה וטימון אוכלים.