הסרטים שלי...
אלאדין:

."Trouble? No way, you’re only in trouble if you get caught"על מה הסרט? Imdb, ויקיפדיה

נער אשפתות טוב לב, אלאדין ונסיכה המתוסכלת מחיה בארמון, יסמין נפגשים כאשר יסמין מחליטה לברוח מהארמון. המפגש שלהם נקטע כאשר אלאדין נעצר על גניבה והיא מוחזרת לארמון. ג'אפר יועצו של הסולטאן (אביה של יסמין) אומר לה שאלאדין הוצא להורג. אולם, זה לא מה שקרה במציאות. אלאדין מובל (על ידי ג'אפר במסווה של איש זקן) למערת קסמים ביחד עם אבו, הקוף שלו. שם הוא מוצא מרבד קסמים ומנורה קסומה שממנה משתחרר הג'יני, שמעניק לאלאדין שלוש משאלות והחיים שלו משתנים מקצה לקצה.

למי הוא מתאים? למי לא? זה סרט דיסני אז באמת שאין לא גיל.
סוגה: פנטזיה מוזיקלית מונפשת.
עובדות לא חשובות: בזמן שאבו ואלאדין במערת הקסמים הכובע של אבו נעלם לשנייה.
רובין ויליאמס, שדיבב את ג'יני אילתר כל כך הרבה בזמן ההקלטות של הג'יני , כך שלבסוף הוקלטו 16 שעות של רובין ויליאמס בתור הג'יני.
חושבים שאתם לא יכולים לשקר? בכל פעם שאלאדין משקר הנוצה הסגולה שעל הטרובן שלו נופלת ומכסה את פניו.
ההמלצה שלי:

אלאדין הוא סרט מצחיק, מעורר תקווה עם שירים קליטים ואנימציה יפה, בקיצור סרט דיסני. אלאדין הוא אחלה סרט לערב משפחה או סתם כי משעמם ומחפשים משהו לראות. אלאדין מספר את הסיפור שכולנו מכירים על הנער העני והנסיכה שמחפשת משהו מעבר למעמד, חתונה וכסף. ועכשיו הרגע שכולם חיכו לו, אזהרת ספוילר!!!. במקום להתמקד בדמותו האייקונית של ג'יני, ג'אפר הרשע שגרם לסיוטים עבור ילדים בכל העולם אני גם לא אתמקד בגיבור הסרט, אלאדין. בהמלצה הזו בחרתי להתמקד ביסמין. יסמין אולי נראית כמו עוד נסיכה שרוצה לראות עולם ומחפשת חיים מעבר לחומות הארמון, עוד אחת עם בעיות של עשירים, תרתי משמע. אבל בנקודה הזו צריך לזכור ש"אלאדין" יצא ב1992, הרבה לפני "לשבור את הקרח" או "אמיצה" אז יסמין היא נסיכה דיי מיוחדת לתקופתה. יסמין לא מוכנה להתחתן, על אף דרישותיו של אביו, היא לא מוכנה להיות רכוש או פרס שאפשר להתחרות עליו. בניגוד לנסיכות דיסני אחרות של תקופתה, שמה אולי לא השם של הסרט, אולי היא לא הגיבורה של הסרט, זו שכל העלילה נבנית סביבה אבל היא נלחמת עבור הדרישה לבחור עם מי ומתי ולהתחתן וזה יותר ממה שנסיכות אחרות עשו בזמן מסך קצת יותר ארוך. ויותר מהכול היא מצליחה לא להיות בלתי נסבלת בזמן שהיא עושה זאת. אלאדין הוא סרט פנטזיה דמיוני, שלא יכול להתרחש בחיים האמיתיים אבל היופי בו הוא רגעי הצחוק הקטנים (ג'יני אני מדברת עלייך) , הדמויות האנושיות של אלאדין הגנב שרק מנסה לשרוד עוד יום ויסמין הנסיכה, שדווקא היותה נסיכה, בעיה שרובנו לא "סובלים" ממנה הופך אותה להשראה. טוב השטיח שלי הגיע אז אני עפה מפה.

החטיף המתאים: עזבו חטיפים ותלכו לחפש את הג'יני, הוא כבר ידאג לזה.