הסרטים שלי...
שהאזאם:

. "Billy Batson, I choose you as champion"על מה הסרט? Imdb, ויקיפדיה

בילי באטסון, נער יתום בעל חוכמת רחוב, בן 14 חי בפילדלפיה, עומד לעבור לגור בבית אומנה חדש של משפחה עם 5 ילדים. יום אחד, בריונים בבית ספרו של בילי נטפלים לאחד מילדי משפחת האומנה שלו. בילי נאבק בהם, ומתחיל מרדף. בסופו של דבר בילי בורח אל הרכבת תחתית ומגלה שהוא הגיע למימד אחר שם מכשף מסתורי ורב עוצמה נותן לו את היכולת להפוך לגיבור-על דמוי אל כאשר הוא אומר את המילה "שהאזאם!". בילי עדיין ילד בליבו אך בעזרת שהאזאם הוא הופך לגבר בוגר בעל כוחות על רבים. בילי מתענג על האלטר אגו החדש שלו אך במהרה הוא נאלץ ללמוד לשלוט בכחותיו החדשים כדי לנצח את כוחות הרשע של ד"ר ת'יאודוס סיוואנה.

למי הוא מתאים? לאוהבי גיבורי על, אבל לא רק.
סוגה: סרט גיבורי על, קומדיה.
עובדות לא חשובות: כמה זמן לוקח להפוך לגיבור על? לא יודעת. אבל לזאקרי לוי (שמגלם את שהאזאם) לקח 20 דקות להיכנס לתחפושת של גיבור העל.
ראיין האדלי, כפיל הפעלולים של זאקרי לוי, הופיע לרגע כסופרמן בסוף הסרט בהופעה שקטה, ודמותו נראתה רק מצווארה ומטה.
למרות שעלילת הסרט מתרחשת בפילדלפיה מרבית הסרט צולם בטורונטו.
ההמלצה שלי:

מצד אחד שהאזאם הוא סרט גיבורי על אבל מצד שני יש בו קסם, הומור ומשהו בלתי מוסבר שאין בסרטי גיבורי על יותר. האפלה בסרטי DC דילגה על הסרט הזה, שהוא קליל ומצחיק. במרכז הסרט עומד דומתו של בילי, ילד בן 13 שמקבל כוחות על ובעזרת מילה אחת (״שהאזאם״) הוא לא רק הופך לגיבור על אלא גם לגבר בוגר עם נשמה של ילד. שהאזאם לא מנסה להציג בעיה מוסרית מסובכת או לתקן את כל הרוע בעולם אלא פשוט שם במרכז את החשיבות של משפחה, גם כזאת שלא תלויה בקשר דם. כן, לרגעים המסר של משפחה מכביד אבל בכל זאת ״שהאזאם״ מצליח לאזן בין פנטזיה לקומדיה איפה שהרבה נכשלו. אחד הקסמים בסרט הוא ההתלהבות שיש בדמותו של שהאזאם, הוא לא שוכח את הילד שבו (טוב הוא בכל זאת ילד...) ומתלהב מהכוחות על שלו כמו שהיית מצפה מילד להתלהב מכוחות על. הדמות של הנבל בסרט מעוררת אמפתיה לרגעים, שכן הוא סבל מיחס מתעלל מצד משפחתו כל ילדותו (שוב מוטיב המשפחה). ברגעי הדרמה הסרט מעט נופל אך זה לא מוריד מהחוויה הכללית. אם אתם מחפשים סרט מחממם לב, מצחיק אבל לא מגוחך שאפשר לראות אם כל המשפחה (כאילו לא לילדים ממש קטנים כי בכל זאת זה באנגלית ואנחנו באתר מתנגדים לדיבוב) אבל עדיין ליהנות ממנו. אז למה אתם מחכים? יאללה רוצו לראות את ״שהאזאם!״.

החטיף המתאים: קצת מסטיקים, הרבה פופקורן ואולי גם משהו קצת קסום.